Návod na aktualizáciu operačného systému Android tabletu Samsung Note 10.1 model N8010

Pre tablety Samsung Note 10.1 N8010, dodané v projekte DigiŠkola, bol uvoľnený update Androidu z verzie 4.1.2 na verziu 4.4.2. Pripravili sme manuál na inštaláciu update. Keďže ide o update cez viac generácií, má viac krokov, je rozumné si manuál prečítať ešte pred inštaláciou.

• manuál Aktualizácia operačného systému Android tabletu Samsung Note 10.1 model N8010: odkaz na manuál (*.pdf, 1.2 MB)

Tipy na aplikácie pre tablety

• námety pre prácu s tabletom (návody pripravuje Metodicko-pedagogické centrum): dokumenty na stiahnutie (odkaz na stránku MPC)
  • aplikácie, ktoré sa osvedčili správcom IKT na školách a majú s nimi dobré skúsenosti: zoznam na stiahnutie (odkaz na Google Docs)
  • 52 vybraných aplikácií pre použitie v triede (text je v anglickom jazyku): odkaz na stránku

Prepojenie tabletu a interaktívnej tabule (použiteľné bezplatné možnosti)

• možnosť 1 - aplikácia MirrorOp a MirrorOP-Presenter: odkaz na návod na inštaláciu a používanie (*.pdf, 2 MB)
  • možnosť 2 - použitie vývojárskych nástrojov: odkaz na archív s inštalačnými súbormi (*.zip, 590 MB)
    - upozornenie: súbor má 590 MB, sťahuje sa v závislosti od rýchlosti internetového pripojenia 15-30 minút, samotná inštalácia trvá tiež v závislosti od rýchlosti internetového pripojenia 30-60 minút, inštaláciu odporúčame skúsenému informatikovi, detailný popis inštalácie je v súbore README.txt

Inštruktážne videá - inštalácia tabletu a aplikácií

• prvé spustenie tabletu: odkaz na video (YouTube, 4:13 min.)
  • vytvorenie Google účtu: odkaz na video (YouTube, 3 min.)
  • inštalácia aplikácií dodávaných v projekte: odkaz na video (YouTube, 2:08 min.)
  • odinštalovanie aplikácie z tabletu: odkaz na video (YouTube, 1:06 min.)
  • factory reset / vrátenie tabletu do pôvodného stavu, obnovenie továrenských nastavení: odkaz na video (YouTube, 1:41 min.)

Inštruktážne videá - príprava a tvorba školského tabletového projektu

Inštruktážne videá - manažment tabletovej triedy Samsung School

• Samsung School - 1. časť, prihlásenie a odhlásenie sa: odkaz na video (YouTube, 4:18 min.)
  • Samsung School - 2. časť, monitoring študentských tabletov: odkaz na video (YouTube, 6:10 min.)
  • Samsung School - 3. časť, kvíz a anketa: odkaz na video (YouTube, 3:55 min.)